phoca thumb m Pichlice 100 6 Dzień 8 września br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 100-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Pichlicach.

Turniej rocznika 2009 na boisku w Sokolnikach W dniu 6 września 2019 roku na boisku sportowym w Sokolnikach odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2009 i młodsi z udziałem UKS Piłkarz Sokolniki.

Herb Gminy Sokolniki Uznałem, że jestem winien Państwu wyjaśnienia wprowadzanych oszczędności w oświacie. Otrzymujemy od Państwa niecałe sześć milionów złotych a musimy wydać ponad osiem milionów złotych. Poniższa tabela obrazuje ponad dwumilionowy niedobór środków przekazywanych na zorganizowanie szkolnictwa w Naszej Gminie. Niedobór ten jest pokrywany z naszych podatków i opłat. Oszczędzamy ile można ale to i tak nie załatwi sprawy...

phoca thumb m 3wrzesien 49 Samorząd Gminy Sokolniki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowali gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z rocznicą zestrzelenia samolotu PZL. 23 Karaś w Walichnowach. Uroczystość odbyła się 3 września.

specjalistyczne Od dnia 15 lutego Fundacja Subvenio rozpoczęła w Łodzi realizację projektu: „ Specjalistyczne Centrum Pomocy” dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do korzystania z usług Centrum zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Centrum jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

WKDR Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach informuje rodziny wielodzietne z terenu gminy Sokolniki o możliwości ubiegania się o Wojewódzką Kartę Rodzin Wielodzietnych.

phoca thumb m IMG 0714 1 Żar lał się z nieba, ale my się nie poddawaliśmy! :) Dni Gminy Sokolniki dobiegły końca :) pełną atrakcji niedzielę rozpoczęliśmy występem zespołu folklorystycznego Sokolniki, który prężnie działa na terenie naszej gminy wciąż doskonaląc swoje talenty wokalne i instrumentalne.

GOPS logo Terminy przyjmowania i rozpatrywania wniosków na okres zasiłkowy 2019/2020