Obchody 157 rocznicy wybuchu powstania styczniowego W dniu dzisiejszym uczczono w naszej gminie 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Powstanie było najdłużej trwającym i najbardziej masowym ruchem niepodległościowym XIX wieku. Około 20 tysięcy powstańców poległo w walkach, około tysiąca zostało straconych przez Rosjan, a 38 tysięcy zesłanych na Syberię.

Ferie 2020 Dziś zakończyliśmy warsztaty zimowe zorganizowane dla dzieci w gminie Sokolniki . Za nami szalone dwa tygodnie, śmiechom nie było końca, a nasi najmłodsi po raz kolejny udowodnili, że nie wiedzą czym jest zmęczenie.

phoca thumb m 8 Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50 lecie pożycia małżeńskiego. Właśnie taka rocznica – Złote Gody obchodzona była w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach w dniu 27 listopada 2019 roku.

Jubileusz 50  - lecia Domu Kultury w Sokolnikach 24 maja 1969 roku w Sokolnikach otwarty został Wiejski Dom Kultury, budowany w czynie społecznym. Prace rozpoczęły się pod egidą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach, która zaangażowała w budowę mieszkańców Sokolnik i nie tylko.

phoca thumb m chory 19 18 W dniach 26-27 października w Sokolnikach, odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Jak co roku, nie zabrakło ogromnych emocji, wzruszeń oraz owacji na stojąco. Pierwszy dzień uroczystości rozpoczął się mszą św. w intencji uczestników i darczyńców, w kościele parafialnym w Sokolnikach, prowadzona przez Ks. Tomasz Wasielewskiego oraz Ks. Ryszarda Krakowskiego.

phoca thumb m DSCN9877 Copy Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Każdy z nas może stać się świadkiem zdarzenia, w którym ucierpieć może drugi człowiek. Nasze działania muszą być wówczas przemyślane, koniecznie trzeba pamiętać, że każda pomoc z naszej strony jest wskazana.

Jesienna akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach Pogoda dzisiaj nas nie rozpieszczała podczas jesiennej, przedświątecznej akcji sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach. Jednak po raz kolejny społeczność naszej gminy zmobilizowała się i przyszła, aby zadbać o miejsce na którym spoczywają nasi przodkowie.

 

Spacerem po arboretum Dnia 3 października 2019 r. seniorzy z gminy Sokolniki udali się do Arboretum Leśnego im. Prof. S. Białoboka w Stradomii przy Nadleśnictwie Syców.

phoca thumb m auschwitz 10 11 września 2019 r. odbyła się wycieczka mieszkańców Gminy Sokolniki. W wycieczce wzięło udział 50 osób w różnym wieku. Pierwszym punktem docelowym wycieczki była wizyta w Oświęcimiu i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Blisko 3,5 godzinna wizyta w Miejscu Pamięci była szczególnym doświadczeniem dla każdej osoby.

phoca thumb m Pichlice 100 6 Dzień 8 września br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 100-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Pichlicach.