phoca thumb m chory 19 18 W dniach 26-27 października w Sokolnikach, odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Jak co roku, nie zabrakło ogromnych emocji, wzruszeń oraz owacji na stojąco. Pierwszy dzień uroczystości rozpoczął się mszą św. w intencji uczestników i darczyńców, w kościele parafialnym w Sokolnikach, prowadzona przez Ks. Tomasz Wasielewskiego oraz Ks. Ryszarda Krakowskiego.

phoca thumb m DSCN9877 Copy Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Każdy z nas może stać się świadkiem zdarzenia, w którym ucierpieć może drugi człowiek. Nasze działania muszą być wówczas przemyślane, koniecznie trzeba pamiętać, że każda pomoc z naszej strony jest wskazana.

Jesienna akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach Pogoda dzisiaj nas nie rozpieszczała podczas jesiennej, przedświątecznej akcji sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach. Jednak po raz kolejny społeczność naszej gminy zmobilizowała się i przyszła, aby zadbać o miejsce na którym spoczywają nasi przodkowie.

 

Spacerem po arboretum Dnia 3 października 2019 r. seniorzy z gminy Sokolniki udali się do Arboretum Leśnego im. Prof. S. Białoboka w Stradomii przy Nadleśnictwie Syców.

phoca thumb m auschwitz 10 11 września 2019 r. odbyła się wycieczka mieszkańców Gminy Sokolniki. W wycieczce wzięło udział 50 osób w różnym wieku. Pierwszym punktem docelowym wycieczki była wizyta w Oświęcimiu i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Blisko 3,5 godzinna wizyta w Miejscu Pamięci była szczególnym doświadczeniem dla każdej osoby.

phoca thumb m Pichlice 100 6 Dzień 8 września br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 100-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Pichlicach.

phoca thumb m 3wrzesien 49 Samorząd Gminy Sokolniki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowali gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z rocznicą zestrzelenia samolotu PZL. 23 Karaś w Walichnowach. Uroczystość odbyła się 3 września.

phoca thumb m 11 W dniu 1 września przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz radni gminy Sokolniki złożyli w imieniu samorządu i mieszkańców gminy Sokolniki wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na grobach i w miejscach pamięci poległych w czasie II wojny światowej.

Czekoladowe  zakończenie wakacji Wakacje 2019 powoli dobiegają końca, w związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach oraz tutejszy Urząd Gminy w dniu 27 sierpnia 2019 zorganizował ostatnie już wakacyjne spotkanie na terenie GOKSiT.

phoca thumb m bagatelka 3 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wydarzeniu pn. „III integracyjny wieczór w sołectwie Bagatelka” i dołączyli do wspólnej zabawy.