phoca thumb m Pichlice 100 6 Dzień 8 września br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 100-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Pichlicach.

phoca thumb m 3wrzesien 49 Samorząd Gminy Sokolniki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowali gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z rocznicą zestrzelenia samolotu PZL. 23 Karaś w Walichnowach. Uroczystość odbyła się 3 września.

phoca thumb m 11 W dniu 1 września przedstawiciele jednostek organizacyjnych oraz radni gminy Sokolniki złożyli w imieniu samorządu i mieszkańców gminy Sokolniki wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze na grobach i w miejscach pamięci poległych w czasie II wojny światowej.

Czekoladowe  zakończenie wakacji Wakacje 2019 powoli dobiegają końca, w związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach oraz tutejszy Urząd Gminy w dniu 27 sierpnia 2019 zorganizował ostatnie już wakacyjne spotkanie na terenie GOKSiT.

phoca thumb m bagatelka 3 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wydarzeniu pn. „III integracyjny wieczór w sołectwie Bagatelka” i dołączyli do wspólnej zabawy.

phoca thumb m piknik 19 Wakacyjny Rodzinny Piknik w parku w Sokolnikach, którego inicjatorem był Urząd Gminy w Sokolnikach za nami! Impreza odbyła się we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sokolnikach, Biblioteką Publiczną oraz GOKSiT w Sokolnikach.

phoca thumb m 20190810 133138 W dniu 10 sierpnia w Wieluniu odbywały się Wojewódzkie Dni Seniora 2019 w których uczestniczyli również Seniorzy z gminy Sokolniki. Przedsięwzięcie miało charakter zamknięty i było dedykowane osobom starszym z powiatów: wieluńskiego, sieradzkiego, poddębickiego, zduńskowolskiego, łaskiego, pabianickiego, bełchatowskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego.

Wakacyjne Koralikowo Za nami kolejne wydarzenie wakacyjne w gminie Sokolniki, tym razem w dniu 8 sierpnia 2019 r odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii „ Koralikowo” zorganizowane przez tutejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Gminy.

Wycieczka do lasu W czwartek 1 sierpnia 2019 w ramach wydarzeń wakacyjnych w gminie Sokolniki tutejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Gminy zorganizował dzieciom wyjazd integracyjny do pobliskiej Leśniczówki Koziołek w gminie Bolesławiec.

Plac zabaw Okres wakacji to wymarzony czas służący wypoczynkowi i słonecznej atmosferze. Gmina Sokolniki wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, również w tym roku, dołożyła wszelkich starań, aby w znacznym stopniu urozmaicić najmłodszym mieszkańcom Gminy, a także przebywającym u nas gościnnie, czas zabawy.