Ferie zimowe Sokolniki 2013
Na zajęcia feryjne do GOKSiT w Sokolnikach codziennie od poniedziałku do czwartku uczęszczało od 45 – 50 dzieci ze Sokolnik, Walichnów, Pichlic, Zdzierczyzny i Tybli.

Przeprowadzono następujące zajęcia:
- plastyczne, m.in. wykonywanie kartek walentynkowych,
- rytmiczne,
- zabawy na pobudzenie wyobraźni,
- zabawy z wykorzystaniem gier planszowych,
- angielski na wesoło,
- zabawy z wykorzystaniem kontrolera ruchu X- Box,
- zabawy na świeżym powietrzu,
- wykład pracowników KRUS-u na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym,
- rozegrano turnieje w tenisie stołowym oraz turniej bilardowy,
- udział w dwóch projektach UNICEF – „BiznesKlasa UNICEF” oraz w projekcie „Wszystkie kolory świata”.

Ferie w figloraju 2013W czasie ferii zimowych na zajęcia organizowane przez GOKSiT uczęszczało od 36 do 40 dzieci w wieku od 7 – 13 lat, głównie z Ochędzyna, ale także z Walichnów i Pichlic. Brały one udział w różnych zabawach, konkursach oraz w zajęciach rytmicznych i plastycznych. Tradycyjnie największym powodzeniem wśród naszych podopiecznych cieszyła się sala zabaw “Figloraj”. Dla uczestników zimowych zajęć zorganizowaliśmy także zajęcia artystyczne, które pozwoliły na rozwijanie ich zdolności manualnych. Dzieci wykonywały maski karnawałowe, które okazały się niezbędne na mini – bal maskowy. Jak na ostatową zabawę przystało, były tańce i taneczne konkursy.

W programie naszych ferii każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Podczas gdy maluchy brały udział w “Bajkowym słuchowisku”, starsi uczestnicy prowadzili rozgrywki w tenisa stołowego, piłkarzyki i mini-bilarda. Powodzeniem cieszyły się także gry planszowe oraz zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w szkoły podstawowej.

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”


Phil Bosmans

Składam serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy przyczynili się do organizacji oraz uświetnienia Gali tanecznej
zorganizowanej na rzecz Leszka Jamrozińskiego,
która miała miejsce w dniu 18 stycznia 2013 r. w GOKSiT w Sokolnikach.

Dziękuję:
Panu Dominikowi Krawczykowi – pomysłodawcy gali oraz osobie niezwykle zaangażowanej w jej organizację,
Zespołowi „Brawo” za nagłośnienie, oświetlenie oraz koncert podczas gali,
Bartoszowi Jagielskiemu,
Zespołowi „Domino”
Zespołowi „Red Eyes”,
Firmie Kateringowej „LINDA”,
Wójtowi Gminy Sokolnik za objęcie imprezy honorowym patronatem,
Gazecie „Łącznik”,
Firmie „Cinema Wilk” Pana Łukasza Wilka,
Fotografom - Panu Tomaszowi Cieśli, Panu Maciejowi Dzięglewskiemu, Panu Henrykowi Matusiakowi, Panu Ryszardowi Zychowi,
Radiu SUD,
Radiu Ziemi Wieluńskiej,
Kulisom Powiatu,
Firmie „LEDAR” Pana Dariusza Lemana,
Panu Marcinowi Okoniowi

 XXI Finał WOŚP w SokolnikachOrganizatorem XXI Finału WOŚP był GOKSiT w Sokolnikach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki.
Od rana wolontariusze kwestowali na ulicach naszych wsi, głównie przed kościołami. Kwestowano również w sztabie GOKSiT w Sokolnikach gdzie od godz. 15.00 można było zobaczyć dzieci i młodzież w następującym programie artystycznym.
Jasełka w wykonaniu Przedszkolaków z Sokolnik,
program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Sokolnikach
przedstawienie Grupy Teatralnej EKSTRAKT pt. „I ciągle widzę ich twarze”
piosenki w wykonaniu Moniki Herbeć, Weroniki Kowalczyk, Matiry Mieszały, Ady Wójcik.
Swoją obecnością zaszczycił nas Doetje (artysta z Holandii), które przyjechał do nas specjalnie na tę okazję, aby zaprezentować swoje utwory hiphopowe.
Sercami publiczności zawładnął Maciek Kadłubek, który zaśpiewał znaną wszystkim piosenkę Zespołu Weekend pt. „Ona tańczy”.
Zainteresowaniem cieszył się również pokaz sprzętu medycznego OSP Sokolniki.
Na miejscu można było też napić się kawy, zjeść dobre ciacho, a milusińscy mogli skorzystać z usługi malowania twarzy.

Przez cały czas trwania programu artystycznego sala GOKSiT w Sokolnikach wypełniona była po brzegi. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu naszej społeczności w tego typu akcje i spotkania.

O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „Domino” z której całkowity dochód przekazany był również na rzecz WOŚP.

Spotkanie opłatkowe, które miało miejsce 24 stycznia 2012 r. w GOKSiT w Sokolnikach odbyło się w naszej Gminie już po raz czwarty i skierowane było dla emerytów, rencistów i ludzi samotnych.
I choć to już koniec stycznia i każdy powolutku zapomina o kolędach, a wieczerza wigilijna już dawno zapisana jest na kartkach pamiętnika, to w ten wieczór wszyscy chyba na nowo poczuliśmy magię Świąt.

18 stycznia 2012 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się Regionalny Konkurs Kolęd. Jest on kontynuacją Dekanalnego Konkursu Kolęd.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.
W przerwie obrad jury wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach im. Jana Pawła II w inscenizacji pt. „Od ciemności do światłości” przygotowanej przez P. Barbarę Pieprzyk.

W dniu 8 stycznia 2012 r. 30 wolontariuszy z Gminy Sokolniki wyruszyło na ulice, aby tak jak większość koleżanek i kolegów w całej Polsce kwestować na rzecz chorych dzieci.
W tym roku hasło XX Finału WOŚP brzmiało:
„Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Kwestowano również w sztabie GOKSiT w Sokolnikach gdzie od godz. 15.00 można było zobaczyć dzieci i młodzież w następującym programie artystycznym:

Po sobotniej duchowej uczcie (III Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych) na mieszkańców gminy Sokolniki w niedzielę 11 grudnia, czekała prawdziwa uczta dla ciała.
Towarzystwo Aktywnych Kobiet przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowało spotkanie przy kawie i piernikach, tak zwaną „Biesiadę Piernikową”. Było świątecznie, rodzinnie. Pachniało wypiekanymi piernikami, skórką pomarańczową i świerkowymi gałązkami.


10 grudnia 2011 r. w Kościele p.w. św. Mikołaj w Sokolnikach po raz III odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.
Organizatorem Przeglądu było: Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, GOKSiT w Sokolnikach oraz Parafia p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach

Artykuł z „Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego”
 „Obudź się” Obudź się, nie pij
Opublikowano 19 czerwca 2011,
14 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach Grupa Teatralna „Ekstrat” przedstawiła spektakl pt. „Obudź się”. Przedstawienie było skierowane przede wszystkim do uczniów klas VI Szkół Podstawowych i klas Gimnazjalnych.