Przemek 24 października w budynku GOKSiT w Sokolnikach została zorganizowana II Charytatywna Gala Disco Polo. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup protezy dla niespełna dwuletniego Przemka, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił prawą, górną kończynę. Pomysłodawcami zorganizowania imprezy charytatywnej byli: Justyna Gatkowska i Bartosz Górka.

phoca thumb l 0007 1 22 października, w środowy wieczór w GOKSiT w Sokolnikach gościliśmy Pana Mirosława Owczarka , który przeniósł nas w świat muzyki operetkowej. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. takie utwory : „Powróćmy jak za dawnych lat - Tango z filmu "Manewry miłosne", pieśń „Granada", „O Młynareczce" - arię Marcina z operetki "Sztygar", pieśń „Tango milonga".

Odsłonięcie obelisku w hołdzie parafianom Sokolnik, którzy zginęli w czasie ucieczki w pierwszych dniach wojny we wrześniu 1939 r. od kul i bomb lotników niemieckich.

Odsłonięcie obelisku

W dniu 21 września 2014 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego poległych mieszkańców parafii Sokolniki, którzy zginęli w pierwszych dniach września 1939 r.

Otwarcie rodzinnego domu fundacji Happy Kids  W środę 27 sierpnia 2014 roku w Sokolnikach został uruchomiony dziewiąty z kolei rodzinny dom Łódzkiej Fundacji Happy Kids, efekt współpracy ze starostwem wieruszowskim oraz Fundacją TESCO DZIECIOM.

Zajęcia wakacyjne w Gminie Sokolniki 2014 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach po raz szósty był organizatorem zajęć wakacyjnych dla dzieci z terenu Gminy Sokolniki.
Zajęcia odbywały się od 1 – 23 lipca w godz. od 10.00 – 14.00 na obiekcie GOKSiT w Sokolnikach oraz na obiekcie GOKSiT - filia w Ochędzynie.

Dni Gminy Sokolniki 2014 - Występ T.A.K. „Dni Gminy Sokolniki 2014" w niedzielę 27 lipca 2014 roku miały charakter familijno – kulturalno – sportowo – regionalny. Przed południem odbyły się rozgrywki turnieju piłki siatkowej plażowej w ostatniej z kategorii. Imprezę otwarł wójt , zastępca wójta i przewodniczący Rady Gminy Sokolniki.

 Dni Gminy Sokolniki 2014 występ Mesajah Miniona sobota 26 lipca 2014 roku to pierwszy z „Dni Gminy Sokolniki 2014" zrealizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sobota miała charakter sportowo-muzyczny.

IV Turnieju piłki Siatkowej Plażowej o puchar Wójta Gminy Sokolniki W ramach imprezy pod nazwą „Dni Gminy Sokolniki 2014" odbył się w dniach 25, 26 i 27 lipca 2014 roku IV Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.

 Zajęcia wakacyjne w Ochędzynie Wzorem lat ubiegłych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach - Filia w Ochędzynie zorganizowano wakacyjny wypoczynek dla dzieci z terenu Gminy Sokolniki.

Uroczyste wręczenie P. Janowi Juszczak odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”  Podczas XXXV Sesji Rady Gminy Sokolniki w dniu 26 czerwca 2014 roku nastąpiło uroczyste wręczenie Panu Janowi Juszczak odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej".