marszalek Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego- Grzegorz Schreiber wraz z Radną Sejmiku Wojewódzkiego- Dorotą Więckowską zaszczycili swoją obecnością Wójta Gminy Sokolniki- Sylwestra Skrzypka w dniu 12 czerwca 2019 r.

Sprzątanie starego cmentarza w Sokolnikach W miniony piątek sprzątaliśmy stary cmentarz w Sokolnikach. Pracy było jak zawsze bardzo dużo.

Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach 28 maja br. w sali GOKSiT w Sokolnikach odbył się Kongres Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wieruszowskiego oraz wieluńskiego.

Ciasteczkowo na Bajkowym Dniu Dziecka Tegoroczny Bajkowy Dzień Dziecka został zorganizowany przez GOKSiT w Sokolnikach na terenie Figloraju w Ochędzynie.

Sąsiedzkie spotkanie Seniorów z Sokolnik Z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada w dniu 24 maja br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy z leśniczym Nadleśnictwa Przedborów – Leśnictwo Koziołek zorganizował spotkanie profilaktyczno- integracyjne „ Sąsiedzkie potyczki” dla mieszkańców gminy Sokolniki.

Spotkanie dla dzieci dot. bezpieczeństwa w sieci i cyberprzestępczości GOKSiT w Sokolnikach 14 maja br., wziął udział w konkursie Cyfrowa Majówka realizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Konkurs poświęcony Internetowi, programowaniu, jakości życia, bezpieczeństwu w sieci.

Spotkanie w rakach cyklu „ABC świadomego Seniora” z fizjoterapeutą W dniu 15.05.2019 r. w siedzibie GOKSiT w Sokolnikach w ramach projektu socjalnego GOPS „ ABC świadomego Seniora” odbyło się kolejne ciekawe spotkanie , tym razem z fizjoterapeutą. Seniorzy wysłuchali prelekcji na temat aktywności fizycznej osób starszych oraz porad dotyczących poprawy zdrowia.

dzien rodziny „Dzień Rodziny” w gminie Sokolniki za nami. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy i przy pomocy Urzędu Gminy w Sokolnikach oraz GOKSiT i Biblioteki zorganizował w dniu 9 maja 2019 spotkanie pełne atrakcji dla dzieci oraz zabaw o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym.

Uroczystość upamiętniająca 156 Rocznicę potyczki pod Starym Ochędzynem Powstanie styczniowe, największy w XIX wieku polski zryw narodowy, rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. W czasie jego trwania doszło do ponad tysiąca bitew i potyczek, w których wzięło łącznie udział co najmniej 200 tyś. powstańców.

wielkanoc Od 01 kwietnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół w Tyblach wraz z nauczycielami rozpoczęli DNI INTEGRACJI, tegoroczna impreza odbyła się pn: „KOLOROWA WIELKANOC”.