sokolniki ptaki W zubożałej przyrodzie wielu gatunkom ptaków coraz trudniej znaleźć naturalne warunki na założenie gniazda. Niektórym z nich można pomóc przygotowując odpowiednie miejsca lęgowe.

kwiaty 3 kwietnia 2019 roku w Budynku GOKSiT w Sokolnikach odbyły się Wiosenno- wielkanocne Warsztaty zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach w ramach realizacji projektu socjalnego ABC świadomego seniora.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w gminie Sokolniki Po raz kolejny gmina Sokolniki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko” Fundacji JiM, która organizowana jest co roku 2 kwietnia w dniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

piosenka z usmiechem W poniedziałek, 1.04.2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenka z uśmiechem,, którego organizatorami byli: Zespół Szkół w Sokolnikach oraz Urząd Gminy w Sokolnikach.

recytatorski 12 „Proszę pana, proszę pana,

zaszła u nas wielka zmiana:

moja starsza siostra Bronka
zamieniła się w skowronka”

Wieczór autorki Janiny Owczarek „Poezja zwierciadłem życia” – taki tytuł nosił wieczór autorski Janiny Owczarek zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach 21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji. Pani Janina jest mieszkanką naszej gminy i od kilkunastu lat pisze wiersze „do szuflady”.

wiosna Kolorowo przywitaliśmy wiosnę w Gminie Sokolniki :) Radości nie było końca. Uroczystości związane z 1 Dniem Wiosny rozpoczęliśmy od przeczytania krótkiego wyjaśnienia o obrzędzie związanym z topieniem i paleniem Marzanny.

kolorowa skarpetka Gmina Sokolniki włączyła się w akcję Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

konkurs straz W dniu 15 marca 2019 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

dietetyk ABC świadomego seniora, to projekt socjalny realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach, w ramach którego mieszkańcy gminy Sokolniki- seniorzy spotykają się w GOKSiT w Sokolnikach .