Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych  w Sokolnikach Po raz X w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. W tym roku wprowadzono kilka zmian dotyczących lokalizacji i czasu trwania tej uroczystości.

wizyta We wtorkowe przedpołudnie uczniowie z Zespołu Szkół w Tyblach odwiedzili Urząd Gminy w Sokolnikach.

I sesja Sesję otworzył i poprowadził, do momentu wyboru Przewodniczącego, radny najstarszy wiekiem. Funkcja ta przypadła Panu Zdzisławowi Mielczarkowi.

opus granty2018

Celem projektu była integracja międzypokoleniowa 100 mieszkańców gminy Sokolniki w oparciu o rocznicę 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nieszpory dla Niepodległej w Starym Ochędzynie Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Ochędzynie wspólnie z Orkiestrą Dętą z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w sobotnie popołudnie zaprezentowali przedstawienie – „Nieszpory dla Niepodległej”.

 Powiatowe Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Sokolnikach Powiatowe obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się mszą święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Mikołaja w Sokolnikach. Następnie wszyscy obecni przemieścili się pod obelisk ku czci Józefa Piłsudskiego, znajdujący się przy budynku Urzędu Gminy w Sokolnikach, aby uroczyście odśpiewać hymn narodowy.

przedszkolaki Dnia 9 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Sokolnikach odbyły się uroczystości związane z Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koncert z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości W niedzielę 4 XI 2018 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się koncert pt. „Śpiewamy dla Niepodległej” . Uroczystość słowno - muzyczna została przygotowana przez GOKSiT w Sokolnikach, współfinansowana przez Gminę Sokolniki.

Wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Śladami Niepodległej” Dnia 17 października 2018r. w ramach projektu „Śladami Niepodległej” odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy w której wzięło udział 45 chętnych mieszkańców Gminy Sokolniki.

 Ostatnia sesja Rady Gminy Sokolniki w kadencji 2014-2018 W czwartek 18 października odbyła się ostatnia w kadencji 2014-2018 sesja Rady Gminy Sokolniki.