Spotkanie opłatkowe w Gminie Sokolniki Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach Nowego Roku w naszej gminie rok rocznie organizowane są noworoczne spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych.

Wigilia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach Dnia 21.12.2017 r. o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, odbyła się uroczysta wigilia szkolna.

Mikołajki 2017 Za nami Mikołajki – dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te większe również.

Smerfastyczne Mikołajki -  GOKSiT w Sokolnikach Na kilka dni przed jakże radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci świętem, spotkaliśmy się na balu mikołajkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Organizatorem balu było działające przy GOKSiT w Sokolnikach Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz gmina Sokolniki.

IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Po raz IX w Kościele p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.

strażnica pichlice Zakończyła się wymiana pokrycia dachu strażnicy OSP w Pichlicach. Stare szkodliwe dla zdrowia płyty azbestowe zostały zastąpione nową powlekaną blachą dachową. Przy okazji poprawiono niektóre elementy konstrukcji dachowej. Roboty wykonali sami strażacy.

sprzątanie parku Wyjątkowo późno w tym roku, bo 17 listopada odbyła się akcja grabienia liści w parku w Sokolnikach. W akcji udział wzięło 100 osób, w większości to uczniowie ze szkół w Walichnowach i Sokolnikach wraz z opiekunami.

Znakomita pogoda i dobre humory sprawiły, że jak zawsze ta niezwykle pożyteczna akcja przebiegła w miłej atmosferze.

 

nasadzenia   Gmina Sokolniki w ramach projektu „Rewitalizacji przyrodniczej przestrzeni publicznej” prowadzi nasadzenia drzew i krzewów z uwzględnieniem odmian tzw. „miododajnych”. Gmina z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zakupiła trzy tysiące krzewów i ok. 100 drzew.

Historia łączy pokolenia 12 października w Zespole Szkół w Ochędzynie odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Historia łączy pokolenia” - grupy nieformalnej „Patriotyzm jutra”.

Integracja w Bagatelce W imieniu własnym i organizatorów pani sołtys Elżbiety Markiewicz oraz radnej Ewy Jopek, składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wydarzeniu pn. „Integracyjny wieczór w sołectwie Bagatelka” i dołączyli do wspólnej zabawy.