wakacje Na obiekcie GOKSiT - filia w Ochędzynie, przez wszystkich znanym pod nazwą Figloraj, przez dwa tygodnie odbywać się będą dodatkowe zajęcia dla dzieci z gminy Sokolniki.We wczorajszych zajęciach uczestniczyło aż 76 dzieci.

OSP Dzień 1 lipca br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 50-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Tyblach. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Sokolnikach.

zawody strazackie W dniu 30 czerwca 2018 r. odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Sokolniki. Gospodarzem i organizatorem zawodów była jednostka OSP Tyble. W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn seniorów, 2 drużyny kobiece oraz młodzieżowa drużyna męska z OSP Pichlice.

50 lecie Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-cio lecie pożycia małżeńskiego. A właśnie taka rocznica – złote gody obchodzone były w dniu 28 czerwca 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

sesja Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Sokolniki radni zaakceptowali wykonanie budżetu za 2017 rok i udzielili absolutorium Wójtowi Sylwestrowi Skrzypkowi.

Sprzątanie starego cmentarza w Sokolnikach – 18.06.2018 Sprzątnie cmentarza w Sokolnikach na stałe wpisało się w kalendarz naszych akcji. W poniedziałek znów w ruch poszły sekatory, nożyce, grabie i piły spalinowe.

Gminny Turniej Tańca 2018 Gminny Turniej Tańca odbył się 11 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

Gminne Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja We wtorkowe popołudnie 8 maja w Gminie Sokolniki uczczono 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji została przygotowana wystawa przedstawiająca twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Uroczystość upamiętniająca 155 Rocznicę potyczki pod Starym Ochędzynem

„W krwawym polu srebrne ptaszę,
Poszli w boje chłopcy nasze.
Niechaj Polska zna,
Jakich synów ma.”

Dokładnie 155 lat temu w lesie w Ochędzynie miała miejsce potyczka oddziału Franciszka Parczewskiego z odziałem rosyjskim majora Siemianowa.

warsztaty hip hop Najlepsza choreograf hip-hopu w Polsce prowadziła warsztaty w GOKSiT Sokolniki.
W warsztatach udział wzięło 50 osób.