Sokolniki zabłysły na niebiesko – dla Autyzmu 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata.

Wystawa Jerzego Kaszuby w GOKSiT w Sokolnikach W pierwszy dzień wiosny w GOKSiT w Sokolnikach mieliśmy okazję obejrzeć wystawę rysunków satyrycznych o wdzięcznej nazwie „O zwierzątkach chodzących, pełzających, latających i pływających" autorstwa Jerzego Kaszuby.

OSP W dniu 01 marca 2018 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

Relacja z ferii w Figloraju Pierwszy tydzień ferii dzieci z Gminy Sokolniki spędziły w GOKSiT w Sokolnikach, biorąc udział w warsztatach rzeźbiarskich, plastycznych i dziennikarskich.

Twórczo i wesoło w czasie ferii w gminie Sokolniki Ferie zimowe to wymarzony czas na zabawę oraz aktywny wypoczynek. Jak co roku w GOKSiT w Sokolnikach dzieci z gminy Sokolniki mogły skorzystać z dodatkowych zajęć prowadzonych przez pracownika GOKSiT w Sokolnikach, Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki oraz pracownika świetlicy.

zdjęcie spotkanie noworoczne Dnia 19.01.2018r. odbyło się spotkanie noworoczne w GOKSiT w Sokolnikach zorganizowane przez Wójta Gminy Sokolniki- Sylwestra Skrzypka.

WOSP 2018 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
W wydarzenie zaangażowanych było ponad 120 tys. wolontariuszy z Polski i ze świata w 1700 sztabach. Nie mogło zabraknąć również naszego, sokolnickiego sztabu, w którym pracowało 40 wolontariuszy.

Spotkanie opłatkowe w Gminie Sokolniki Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach Nowego Roku w naszej gminie rok rocznie organizowane są noworoczne spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych.

Wigilia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach Dnia 21.12.2017 r. o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, odbyła się uroczysta wigilia szkolna.

Mikołajki 2017 Za nami Mikołajki – dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te większe również.