WOŚP 2017 120 tys. wolontariuszy i 1700 sztabów - tak wyglądał w niedzielę 25. finał WOŚP. Orkiestra grała "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 12 stycznia 2017 r. w sali GOKSiT w Sokolnikach wybrzmiało 41 kolęd i pastorałek. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gmina Sokolniki.

 6 „Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia.”
ks. Mieczysław Maliński

Relacja z VI Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej +35 o Puchar Wójta Gminy Sokolniki W niedzielę 11 grudnia, rozegrano VI Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.
Wyniki turnieju:
I miejsce – OLDBOY SOKOLNIKI
II miejsce – KUBUSIE WIERUSZÓW
III miejsce - LUT- BOY LUTUTÓW
IV miejsce – MAZURKI WIERUSZÓW
V miejsce – LWY PARKIETU DZIETRZKOWICE

Żywa bibioteka Drugiego grudnia odbyła się kolejna edycja Żywej Biblioteki w Sokolnikach, której głównymi organizatorami są Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

 

Mikołajki w figloraju 6.12.2016 r do Figloraju w Starym Ochędzynie przybył Święty Mikołaj. Przywiózł dla dzieci słodkie upominki, którymi sprawił wiele radości!!

Relacja z Charytatywnej Biesiady Jesiennej Zabobony i przesądy zagrody sokolskiej z XIX w. zaprezentowane przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet (TAK), występy dwóch duetów akordeonowych oraz kapeli z Galewic przyciągnęły w niedzielne popołudnie do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach mnóstwo osób o otwartych sercach, chętnie ofiarujących datki na leczenie Dominika Okonia chorego na białaczkę.

Grupa rekonstrukcyjna z Wielunia Aktywny dzień 12 listopada rozpoczął się czynem społecznym – grabieniem liści w parku w Sokolnikach.

Sukcesy UKS „Grom” w Sokolnikach W dniach od 03 do 09 września 2016r., zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Grom” w Sokolnikach – Żuraw Wiktor, Musiała Bartosz i Musiała Hubert, jako członkowie kadry narodowej, reprezentowali nasz Kraj w XVIII World ARDF Championships - Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej.

Relacja z VIII Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych W minioną sobotę – 5-tego listopada w Kościele p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach odbył się VIII Powiatowy Przegląd Chórów, w którym wzięło udział 16 zespołów nie tylko z powiatu wieruszowskiego.